Asistent contabil

Companie Media
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Poziția: Asistent Contabil
Specificul Companiei: Companie Media

Cerințe față de candidați:
• Studii superioare în contabilitate și/sau domeniul financiar;
• Experiență de lucru în domeniul minim 6 luni
• Cunoștințe in domeniul evidenței contabile, legislației fiscale;
• Cunoștințe în operarea softului contabil 1C;
• Cunoașterea perfectă a limbilor română si rusă;
• Cunoștințe avansate de operare la PC : Word, Excel, Outlook;
• Responsabilitate si confidențialitate
• Dorința de a face parte dintr-o echipa profesionista si de a se dezvolta.

Responsabilități principale:
• Perfectează contractele si actele specifice;
• Organizează si prelucrează documentația contabila;
• Monitorizează termenii de achitare a serviciilor;
• Întocmește documentele primare (emite facturi fiscale, ordine de plata etc);
• Verifica decontările agenților economici;
• Menține corect și la zi a evidența contabila;
• Expediază scrisori;
• Raportează activitatea sa Directorului Departamentului;
• Participă la procesele organizatorice și îndeplinește alte însărcinări primite de la Directorul Departamentului;
• Respectă toate Politicele și Procedurile, Regulamentele și Instrucțiunile aprobate în cadrul companiei.

Oferta:
• Pachet de salarizare atractiv;
• Posibilități de dezvoltare;

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică: resurseumanecompanie@gmail.com
Termenul limită de aplicare: 14.06.2019
Persoana de contact:
Specialist Resurse Umane
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide