Șef departament vînzări

Rikipal SRL
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: От 1 года
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Cerințe față de candidați:

experiență în construirea departamentelor de vînzări, cunoașterea tehnicilor de vînzare;
experiența anterioară în vînzări B2B;
experiență în gestionarea relațiilor cu clienții B2B din poziția de manager și conducător;
abilități de analiză a datelor și luare a deciziilor;
cunoașterea limbilor română, rusă și engleză;
o bună stăpînire a programelor 1С, CRM, MS Excel.

Responsabilități:

organizarea și coordonarea eficientă a activității departamentului de vînzări;
utilizarea sistematică a platformei Bitrix24 (consultarea datelor analitice, a rapoartelor, controlul corectitudinii utilizării sistemului CRM, implicarea în activitățile de ajustare a platformei la specificul întreprinderii);
elaborarea și implementarea activităților orientate spre îmbunătățirea indicatorilor cheie de performanță a vînzărilor;
conlucrarea cu compania de marketing (ce oferă servicii de outsourcing) în vederea stimulării vînzărilor și creșterii vizibilității brandului;
întîlnirile personale cu clienții cheie în scopul consolidări relațiilor și încheierii tranzacțiilor de proporții;
elaborarea planurilor și prognozelor lunare și anuale de vînzări;
analiza stocurilor, elaborarea planurilor pentru departamentul de producție și cel de achiziții;
atingerea obiectivelor planificate, dezvoltarea portofoliului de clienți și creșterea volumului vînzărilor;
participarea la elaborarea strategiei de dezvoltare a întreprinderii și evaluarea noilor canale de vînzare;
analiza pieței și prezentarea datelor analitice privind volumul vînzărilor înregistrat de concurenți.

Locația postului: Chișinău, sect. Botanica (în apropiere de Grădina Botanică)
Program de lucru: 8:30-17:30 (de luni pînă vineri)
Salariu: partea fixă + bonusuri bazate pe indicatorii de performanță (KPI)
Procesul de selecție a candidaților va avea loc în două etape:

evaluarea CV-urilor;
realizarea interviurilor cu candidații selectați.

Dacă v-a trezit interesul această ofertă expediați CV-ul la adresa electronică: 079709099@rikipal.md. E-mail: 079709099@rikipal.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть