Sef Departament Vanzari

Imona Grup
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 3 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Detaliile companiei:
Companie cu experienta in domeniul tipar etichete, cutii, prestare servicii poligrafice (Tipografie).
Candidatul ideal:

Studii superioare economice
Experienta anterioara in vanzari pe un post similar – min 3 ani;
Bune abilitati de comunicare, negociere si dezvoltare a relatiilor de business;
Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri, tinuta business;
Capacitate de a realiza noi contacte si de a mentine relatia cu partenerii de afaceri;
Abilitati analitice, gandire strategica, initiativa, responsabilitate;
Permis de conducere
Cunoasterea limbii romane, ruse si engleze –conditie obligatorie;

Atributiile postului:

Organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului de vanzari
Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea operationala de vanzare produse si prestare servicii pentru buna functionare a sistemului.
Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli al departamentului de vanzari;
Monitorizeaza costurile, incadrarea in buget si propune masuri de corectare a acestora;
Elaboreaza strategia de marketing si de vanzari impreuna cu Directorul General;
Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza aplicarea strategiei de vanzari si de marketing;
Negociaza si incheie contractele de vanzari cu clientii importanti;
Efectueaza deplasări permanente pe teren;
Dezvolta si sa propune managementului companiei solutii pentru a consolida pozitia pe piata;
Controleaza vanzarile companiei;
Elaboreaza proceduri pentru departamentul coordonat;
Asigura atingerea obiectivelor departamentului;

Responsabilitati:

Raspunde de realizarea cantitativa si calitativa al planului lunar/simestrial/anual de vanzari;
Raspunde de atragerea a noi proiecte;
Raspunde pentru colectarea datelor in vederea realizarii studiu de piata pentru a identifica noi potentiali clienti/oportunitati;
Raspunde de legatura in permanenta cu clienti existenti si potentiali;
Participa la reuniuni pentru a fi la curent cu noutatile din domeniu;
Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul departamentului pe care-l conduce.
Concepe impreuna cu Directorul General strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

Beneficii:
Pachetul salarial este compus din parte fixa si parte variabila;
Pachet social;
Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa electronică: vv@imonagrup.md
* Compania noastra garanteaza confidentialitatea aplicarii pentru acest post; E-mail: vv@imonagrup.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть