PHP/Drupal Developer

Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Cerințe:

Experiență solidă cu PHP (minim 3-5 ani): Oferi un fundament puternic în programarea orientată pe obiecte și cunoștințe avansate de PHP;
Experiență cu Laravel (minim 2-3 ani): Familiaritate cu framework-ul Laravel, inclusive componenta Eloquent ORM, Blade templating, Artisan CLI și middleware-uri;
Experiență cu Drupal 7-10: Drupal 7: Capacitatea de a lucra cu sistemul de module personalizate și actualizarea codului pentru compatibilitate;
Experiență cu: Drupal 8-10, cu Symphony, Twig templating, Module development, și migrarea migrarea conținutului și codului de la versiunile mai vechi de Drupal;
Cunoștințe de baze de date (MySQL/MariaDB): Experiență în scrierea și optimizarea interogărilor SQL complexe, lucrul cu baze de date relaționale, indexare și performanță;
Frontend skills: HTML5, CSS3, JavaScript (jQuery, un avantaj ar fi cunoașterea Vue.js sau React);
Un avantaj ar fi experiență în crearea de teme și template-uri custom pentru Drupal/Laravel;
Cunoștințe de REST APIs și GraphQL: Dezvoltarea și integrarea API-urilor pentru Laravel și Drupal;
Version control (Git);
Cunoștințe de Composer și Drush;
Abilitatea de a colabora cu echipe de designeri și managerii de proiect;
Comunicare clară și capacitatea de a explica soluții tehnice;
Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termenele limită.

Responsabilități:

Dezvoltarea de funcționalități noi și module folosind Laravel și Drupal conform specificațiilor de proiect;
Mentenanță și optimizare pentru aplicațiile existente, asigurându-se că acestea rămân rapide, sigure și scalabile;
Re factorizarea și modernizarea codului și testarea acestuia;
Actualizarea modulelor personalizate și a temelor pentru compatibilitate cu cele mai recente versiuni de Drupal;
Rezolvarea problemelor și a bug-urilor identificate;
Monitorizarea și rezolvarea problemelor legate de performanță;
Oferirea de suport tehnic pentru problemele escaladate din partea echipei de suport sau a clienților;
Migrarea aplicațiilor de la Drupal 7 la versiunile mai noi (8-10), asigurând compatibilitatea și păstrând funcționalitățile personalizate;
Identificarea și rezolvarea problemelor de compatibilitate și performanță pe parcursul procesului de migrare;
Documentarea codului și a proceselor tehnice.

Beneficii:

Schema salarială atractivă;
Lucru cu cele mai noi tehnologii;
Training-uri pentru dezvoltarea capacităților profesionale;
Oportunități de dezvoltare profesională și creștere în carieră;
Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Expediază CV-ul la adresa de e-mail: hr@stisc.gov.md.
Pentru mai multe informații accesează: www.stisc.gov.md. E-mail: hr@stisc.gov.md
022828123
Телефон:
+373 22 828 123
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть