Contabil

Companie Media
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Poziția: Contabil
Specificul Companiei: Companie Media

Cerințe față de candidați:
• Studii superioare în contabilitate și domeniul financiar;
• Experiență de lucru în domeniul minim 2 ani;
• Cunoștințe in domeniul evidenței contabile, legislației fiscale;
• Cunoștințe în operarea softului contabil 1C;
• Cunoașterea perfectă a limbilor română si rusă;
• Cunoștințe avansate de operare la PC : Word, Excel, Outlook;
• Nivel înalt de responsabilitate si confidențialitate;
• Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență;
• Dorința de a face parte dintr-o echipa profesionista.

Responsabilități principale:
• Asigură evidența contabilă în conformitate cu Standardele Naționale de Contabilitate și IFRS și cu cerințele Codului Fiscal;
• Asigură evidența activelor pe termen lung și activelor circulante ale Companiei, reflectând procesele economice asupra acestora;
• Organizează, analizează și monitorizează efectuarea corespunzătoare a inventarierii patrimoniului;
• Monitorizează efectuarea corectă și la zi a înregistrărilor în evidența contabilă și execută conform legii controlul financiar pentru operațiile economico-financiare;
• Întocmește pachetul IFRS de raportare;
• Elaborează declarația anuală pe venit;
• Raportează dările de seamă statistice;
• Întocmește rapoartele anuale în conformitate cu cerințele legislației în vigoare;
• Activează in baza sistem unic de evidență analitică și sintetică în conformitate cu SIRF și SNC;
• Participă la procesele organizatorice și îndeplinește alte însărcinări primite de la Directorul Departamentului;
• Respectă toate Politicele și Procedurile, Regulamentele și Instrucțiunile aprobate în cadrul companiei.

Oferta:
• Pachet de salarizare atractiv;
• Posibilități de dezvoltare;
Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică: resurseumanecompanie@gmail.com
Termenul limită de aplicare: 14.06.2019
Контактное лицо:
Specialist Resurse Umane
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть