Contabil

IMSP Spitalul Clinic Republican Timofei Moșneaga
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Responsabilităţi specifice postului ( extras din atribuțiile de funcție, apobate în instituție):
 Ține evidența contabilă a relațiilor economice privind bunurile livrate și serviciile prestate de terți;
 Preia, verifică și înregistrează documentele justificative privind livrările de bunuri, prestări servicii, lucrări executate conform formularelor tipizate și aprobate de MF RM;
 Verifică corespunderea documentelor justificative normelor de reglamentare aprobate de MF RM (forma,completarea câmpurilor obligatorii, calculul aritmetic , prezența semnăturilor, ștampilelor și conținutul veridic);
 Ține evidența contabilă a obiectelor de mica valoare și scurtă durată, calcularea uzurii la obiectele transmise în gestiune ;
 Ține evidența activelor materiale și nemateriale, calcularea amortizării activelor material și nemateriale;
 Ține evidența contabilă a medicamentelor, produselor parafarmaceutice, reagenților (în continuare – medicamentelor) și a pieselor de schimb medicale;
 Ține evidența contabilă a produselor alimentare, alimentației special și a ambalajelor;
 Asigură calcularea plăților salariale persoanelor angajate în termeni stabiliti de contractul colectiv de muncă – nu mai târziu de data de 15 a lunii imediat următoare;
 Alte atribuții specifice funcției.

Cerințe minime: studii superioare de profil
• Apt de muncă, fizic și psihic (certificat forma 086/e)
• Lipsa antecedentelor penale (cazierul judiciar)
• Cunoașterea limbii române, rusa (scris, vorbit)
Телефон:
+373 22 403 483
Контактное лицо:
Irina Roșca
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть