Contabil șef/director financiar

Companie de Asigurări
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Poziția: Contabil Șef/ Director Financiar

Specificul Companiei: Companie de Asigurări

Cerințe față de candidați:
• Studii superioare în contabilitate și domeniul financiar;
• Experiență generală: minim 6 ani;
• Experiență de lucru în domeniul asigurărilor, minim 2 ani;
• Cunoștințe aprofundate in domeniul evidenței contabile, legislației fiscale;
• Cunoștințe aprofundate în operarea softului contabil 1C;
• Cunoașterea Standardelor Internaționale de Raportare Financiară și a limbii engleze reprezintă un avantaj;
• Cunoașterea perfectă a limbilor română si rusă;
• Cunoștințe avansate de operare la PC : Word, Excel, Outlook;
• Nivel înalt de responsabilitate si confidențialitate;
• Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență;
• Abilități de conducere a echipei și de leadership.

Responsabilități principale:
• Supervizarea Departamentului Financiar
• Reglementarea și organizarea contabilității
• Conducerea controalelor interne
• Setarea scopurilor financiare
• Implementarea strategiilor de colectare a veniturilor
• Atragerea investitorilor si asistarea acestora la nivel financiar
• Elaborarea Politicilor, Procedurilor și Regulamentelor
• Elaborarea strategiilor financiare
• Conducerea studiilor de fezabilitate
• Monitorizarea costurilor si a fluxului de numerar
• Evaluarea investițiilor
• Gestionarea conformității fiscale
• Planificare, Bugetare, Control şi Analiză
• Raportarea financiară
• Respectarea politicilor, procedurilor și regulamentelor interne

Oferta:
• Pachet de salarizare atractiv;
• Posibilităţi de dezvoltare;

Vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa electronică: resurseumanecompanie@gmail.com
Termenul limită de aplicare: 31.05.2019
Контактное лицо:
Specialist Resurse Umane
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть