Contabil junior

MOORE STEPHENS KSC SRL
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Moore Stephens KSC este membru independent al rețelei Moore Stephens International, unul dintre leaderii globali în furnizarea serviciilor de contabilitate, audit si consultanță.Moore Stephens KSC are birouri în România (București și Timișoara) și Republica Moldova (Chișinău).

Scopul nostru este de a contribui la crearea unui mediu de afaceri sănătos și să fim recunoscuti ca fiind una dintre cele mai de încredere firme de servicii profesionale din România și Republica Moldova prin oferirea de soluții de afaceri personalizate la cele mai înalte standarde internaționale.

CONTABIL

Responsabilitati:
• Responsabil de revizuirea / pregătirea tuturor documentelor contabile primare în conformitate cu reglementările locale;
• Responsabil pentru evidența lunară, înregistrarea documentelor primare (facturi, extrase de cont, rapoarte de plată în avans);
• Responsabil pentru pregătirea corectă a bilanțului contabil , a declarațiilor de venit și a altor evidente contabile și rapoarte solicitate de catre client;
• Verifică corectitudinea înregistrărilor de salarizare, de vânzări, registre de procurari etc .;
• Intocmirea declaratiilor fiscale lunare, în termenele indicate;
• Identifică riscuri specifice legate de tranzacția clientului;
• Reconcilierea conturilor de bilanț;
• Depozitarea documentelor după incheierea procedurilor.

Cerinţe:
• Cel putin un an de experienta profesionala in domeniul contabilitatii in sectorul corporativ si non-corporativ;
• Certificarea cunostintelor teoretice la universitate acreditata in RM sau strainatate;
• Abilitati de comunicare bine dezvoltate
• O bună cunoaștere a limbii engleze;
• Cunoașterea excelentă a calculatorului.

Beneficii:
• Salariu competitiv;
• Suport pentru obtinerea certificarii internationale ACCA;
• Mediu dinamic de lucru
• Expunere la client;

Candidatii interesati trebuie sa ne trimita CV-ul la hr@moorestephens-ksc.md
Контактное лицо:
Victoria
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть