Business analyst

Dita Estfarm
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день

Compania Dita Estfarm este cel mai mare distribuitor farmaceutic in Moldova cu istorie de peste 20 ani si peste 300 de angajati. Dita Estfarm are si o retea proprie de farmacii Farmacia Familiei, cea mai mare retea de farmacii in Moldova (apropape 180 de farmacii).

Suntem in cautare a unui Business analyst.

Analistul va asigura suportul analitic echipei de management in baza intelegerii și identificarii tendintelor de dezvoltare ale pietei pentru produsele companiei, a efectelor activităților promoționale sau activităților celorlalți jucatori de piață.

Responsabilități:
- Solicitarea, colectarea și analiza datelor pentru întocmirea rapoartelor necesare pentru desfășurarea și optimizarea activității comerciale a companiei, și asigurarea echipei de management cu suport analitic necesar;
- Analiza vânzărilor, cotelor de piață, și a altor indicatori comerciali, și întocmirea rapoartelor la solicitare;
- Monitorizarea indicatorilor de performanță a vânzărilor (volum vânzări, promoție, prețuri, etc);
- Centralizarea forecastului lunar în baza informațiilor primite de la echipa de vânzări;
- Acordarea suportului necesar in activitățile de bugetare.

Cerințe:
- Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare;
- Abilitate de lucu cu cifre si indicatori comerciali/financiari;
- Nivel de operare avansat in Microsoft Excel. Operarea in programe adiționale de analiza datelor va constitui un avantaj;
- Experiența analitică similară va constitui un avantaj;
- Capacitatea avansată de lucru și analiză a datelor va constitui un avantaj.

Candidații vor avea următoarele competențe:
- Abilități foarte bune de analiză și sinteză;
- Gândire critică și logică;
- Abilități foarte bune de planificare și organizare;
- Abilități de relaționare (lucru în echipă, comunicare, atitudine constructivă);
- Capacitatea și dorință de a învăța.

Salariu de la 10 000 lei.

Trimiteti CV cu poza indicand pozitia pe adresa e-mail: alina.cebanu@dita.md

Tel. de contact: 022 405 413

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu.
Телефон:
+373 22 405 413
Сайт:
www.dita.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть