BI Data Analyst

Fantastic Group SRL
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Succint despre Școala de Engleză FANTASTIC ENGLISH:

9 ani de activitate în Republica Moldova, dar și România;
Peste 45 000 de studenți mulțumiți;
Suntem cea mai mare școală de engleză generală din Republica Moldova și România care oferă cursuri pentru adolescenți și adulți;
Conturile noastre de socializare înregistrează peste 1 milion de urmăritor.

Responsabilități:

Integrarea de noi surse de date;
Procesarea datelor legate de utilizarea platformei online (analiză de produs și marketing, statistici de vânzări), calculul funnel-urilor și pregătirea dashboard-urilor în sistemele BI;
Sprijinirea echipelor de produs și business în verificarea și formularea ipotezelor pentru creșterea principalelor metrice;
Analiză ad-hoc (de exemplu, înțelegerea cauzelor scăderii ratei de conversie pentru o campanie, identificarea grupului cu cea mai bună conversie, analiza funnel-ului de la lead până la plată, evidențiind factorii cheie care influențează rata de conversie);
Interpretarea și prezentarea rezultatelor analizelor către Product Manager;
Dezvoltarea arborelui de metrice;
Efectuarea testelor A/B;
Analiza comportamentului utilizatorilor pe site;
Crearea rapoartelor și dashboard-urilor conform cerințelor;
Modificarea rapoartelor standard în sistemele de analiză și dezvoltarea de noi tipuri de rapoarte;
Analiza datelor și oferirea de recomandări pentru îmbunătățirea eficienței site-ului și a campaniilor publicitare;
Participarea la crearea, suportul și dezvoltarea soluțiilor BI ale companiei.

Cerințe:

Experiență de 2+ ani pe o poziție similară;
Studii tehnice de profil în matematică, statistică;
Experiență de lucru cu sisteme BI și rapoarte;
Experiență în web analytics folosind Google Analytics, Google Ads, Yandex.Metrica;
Cunoștințe solide de statistică;
Cunoștințe și experiență în lucrul cu metrici comerciale și de marketing;
Excel/Google Sheets la nivel profesional;
Capacitatea de a identifica în mod independent puncte de creștere pentru companie, de a genera ipoteze și de a le testa pe baza datelor;
Înțelegerea metricei CPL, LTV, și capacitatea de a urmări funnel-ul de la lead până la achiziția produsului/serviciului.

Oferim:

Colegi fantastici care pe bune știu ce înseamnă reciprocitate și profesionalism;
Salariu motivant;
Posibilitatea de a activa remote;
50% reducere la serviciile companiei pentru tine și familia ta;
Instruiri și cursuri de formare profesională continuă achitate integral de către angajator;
Bibliotecă online / offline cu literatură de specialitate dar și cărți de dezvoltare personală;
Chill & Gamezone în cadrul oficiului;
Team-building-uri interactive;
Cadouri cu ocazia zilelor importante.

Dacă ești pasionat de analiză de date și dorești să contribui la creșterea unei companii dinamice, așteptăm aplicația ta la job@fantastic-english.md. E-mail: job@fantastic-english.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть