Mecanic auto

Agexim Spedition №7056809, 21 septembrie 2018
Oraș: Chișinău
Studii: Medii-speciale
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Candidatul ideal:
 Cunoştinţe solide: privind tehnica si mecanica masinilor de transport marfuri, cunostinte de utilizare a aparaturii din cadrul unui atelier mecanic; cunostinte de protectia muncii;
 Experienta: 1 an;
 Capacitate de mobilizare pentru finalizarea într-un timp cât mai operativ a sarcinilor;
 Rezistenta la stres, capacitate de a lucra sub presiune;
 Capacitate de lucru in echipa;
 Respectarea riguroasa a regulilor si instructiunilor;
 Profil etic/integritate, echilibru emotional, onestitate, punctualitate, mobilitate.

Descrierea jobului
- Ocupantul postului de muncă va derula activitati de întreţinere şi reparaţii la autovehiculele rutiere ale unitatii angajatorului.

Atributii principale si sarcini aferente:
Identificarea corectă a deficienţelor şi a cauzelor pentru fiecare autovehicul în parte
•Identificarea corectă a elementelor ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire
•Respectarea procedurilor de lucru şi a metodologiei de rezolvare a deficienţelor
•Identificarea cu atenţie a lucrărilor pentru a estima în mod realist termenul de finalizare
•Stabilirea necesarului de piese de schimb pentru fiecare reparatie si emiterea comenzilor necesare catre seful direct;
•Verificarea stării de funcţionare a autovehiculului după finalizarea intervenţiilor
•Intocmirea documentelor necesare pentru evidentierea interventiilor efectuate si predarea acestora la timp catre superiorii ierarhici;
Ajuta la incarcarea/descarcarea masinilor sosite la garaj in timpul programului
Ajuta la intocmirea, verificarea si completarea fiselor de inventar CT+ SR la sosirea si plecarea din/ in cursa.

Descrierea companiei
Companie al carei obiect principal de activitate este transportul rutier de marfuri in trafic international.
Telefon:
+373 609 49 701
Persoana de contact:
Olga
Site:
agexim-spedition.ro
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide