Economist-contabil

inko grup
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Economist-Contabil

Compania Inko Grup srl - companie ce activează în domeniul importului, exportului și distribuției produselor cosmetice în Moldova, România, Ucraina, Croația, etc..

RESPONSABILITATI:

– Analiza unor indicatori economici ai companiei și formarea unor rapoarte economice lunare;
– Gestiunea vânzări si stocuri in 1C;
– Gestiunea documentelor primare;
– Interacțiunea cu firma care gestionează contabilitatea companiei;
– Evidenta intrări-ieșiri mijloace bănești;
- Analiza financiara si intocmire rapoarte financiare saptamanale si lunare;

CERINTE GENERALE:
- studii superioare în contabilitate/economie;
- cunoașterea standardelor de contabilitate;
- gândire analitica, responsabilitate si punctualitate;
- cunoașterea generala a planului de conturi și a tranzacțiilor Moldova;
- cunostinte elementare a bazei de date 1C;
- utilizator sigur al PC-ului, cunoastere avansata MS Excel obligatoriu;
- capacitate de a învăța, orientare spre rezultat;
- cunoaștere limba română si rusă, engleza este un avantaj;
- inițiativă;

CONDITII DE LUCRU:
- Companie ce oferă oportunități de creștere si dezvoltare;
- Mentorat oferit de specialiști puternici din domeniul financiar și contabil;
- Un colectiv foarte tânăr, dinamic cu activități interesante și pe piețele externe;
- Beneficiați de întreg pachet social;
- Salariul va fi stabilit conform rezultatelor interviului;
- Dezvoltare continuă a competenţelor profesionale;
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide