Contabil sef

I.M. S.C. SCHENKER S.R.L.
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Cerinţe:
- Studii superioare economice, specialitatea Finanţe/Evidenţă contabilă
- Experienţă de lucru într-un post similar minimum 2 ani;
- Cunoaşterea sistemului de contabilitate (ALTERNATIVA, SAP – un avantaj);
- Cunoaşterea limbii române și engleze;
- Cunoaşterea standardelor naționale de contabilitate și a legislaţiei fiscale a RM.

Descrierea jobului:
- evidenta documentelor primare;
- evidenta intrarilor valorilor materiale
- recepționarea și verificarea documentelor contabile;
- evidența foilor de parcurs, casarea materialelor aferente exploatării mijloacelor de transport;
- inventarierea periodica a stocurilor;
- verificarea decontarilor cu contragenţii;
- calcularea salariilor;
- alte sarcini specificate contabilului-sef.

Condiţii:
- Full-time, oficiu se afla in sectorul Centru, mun. Chisinau;
- Orarul de lucru: de luni până vineri (09:00-18:00); pauza de masa 1 ora (13:00 – 14:00), zile de odihnă: sâmbăta şi duminica;
- Echipă profesionista;
- Pachet social complet;
- Salariu motivant, negociabil la Interviu;
- Lucru intr-un mediu placut;
- Conexiune corporativă mobilă.
Telefon:
+373 674 42 315
Persoana de contact:
Raisa
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide