Contabil ONG

Centrul de Consultanta in Afaceri ONG
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Suntem în căutarea unui Contabil cu experiență în evidența contabilă a organizațiilor non guvernamentale.

RESPONSABILITĂȚI
 Prezentarea rapoartelor fiscale și statistice autorităților publice
 Evidența tranzacțiilor și documentelor salariale pe client
 Propunerea soluțiilor de optimizare a procesului de evidență contabilă
 Pregătirea plăților săptămânale și rapoartelor aferent mișcărilor mijloacelor bănești
 Elaborarea rapoartelor financiare către donatori
 Elaborarea documentelor necesare pentru audit
Candidatul PERFECT va avea
 Experiență minimă de 1-3 ani în domeniul contabilității în sectorul non-guvernamental
 Experiență în evidența contabilă a proiectelor finanțate de organizații internaționale

 Cunoașterea limbii române și ruse. Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj

COMPETENȚE
 Cunoașterea excelentă a programului 1C versiunea 8
 Gândire analitică
 Cunoașterea aplicațiilor informatice relevante (MS Excel, Internet, 1C versiunea 8 etc.)
 Abilități de respectare deadline-uri, soluționare rapidă a problemelor, atenție la detalii

DE CE AR TREBUI SĂ APLICI
 Identificăm potențialul în fiece angajat și-l valorificăm
 Oferim posibilitatea de instruire
 Posibilitatea de a activa în proiecte internaționale

Despre
„Centrul de Consultanță în Afaceri” ONG are experiență în consultanță și implementare proiecte peste 18 ani în Republica Moldova. La momentul dat, implementăm mai mult de 4 proiecte, printre care se află CEED Moldova și „Îmbunătățirea productivității și accesul la piață a producătorilor de pomușoare din Centrul și Nordul Moldovei”.

CEED Moldova face parte din reţeaua CEED Global, care prin diferite programe de dezvoltare a business-ului oferă antreprenorilor accesul la know-how şi la contacte de afaceri. Reţeaua CEED Global include 15 centre internaționale din SUA, Europa, Africa și Asia. CEED Moldova a fost lansat în 2013 cu susținerea ProConsulting SRL și cofinanțat de Fundația Argidius (Elveția). Peste 100 antreprenori și-au crescut vânzările şi dezvoltat business-ul datorită participării în proiect.

Scopul proiectului „Îmbunătățirea productivității și accesul la piață a producătorilor de pomușoare din Centrul și Nordul Moldovei” este creșterea veniturilor agricultorilor mici și mijlocii prin dezvoltarea pieței de pomușoare. Accentul geografic este pus pe partea centrală și de nord a Moldovei, care sunt regiuni fertile pentru creșterea pomușoarelor (căpșune, mure, coacăze roșii și negre, zmeură si agrișe).

Oferim servicii de consultanță atât sectorului public, cât și privat. Noi schimbăm lumea!
(Mai multe detalii pe pagina web: www.cca-ngo.org)
Expediați-ne CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa de e-mail: office@cca-ngo.org, cu indicația ”Contabil” în linia de subiect, până la data de 22 februarie 2018
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide