Consultant vânzări în showroom

Ambalaj Market №13468867, 6 octombrie 2024
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: De la 9000 Până la 12 000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Ca Consultant Vânzări în Showroom, vei juca un rol crucial în crearea unei experiențe pozitive pentru clienți și în atingerea obiectivelor de vânzări ale companiei. Vei colabora cu clienții pentru a înțelege nevoile lor și vei oferi soluții personalizate pentru a satisface aceste nevoi, contribuind astfel la creșterea vânzărilor și la consolidarea relațiilor cu clienții.

Responsabilități Principale:
1. Oferirea de consultanță clienților în ceea ce privește produsele și serviciile disponibile în showroom.
2. Identificarea oportunităților de vânzare și închiderea tranzacțiilor într-un mod eficient și orientat către client.
3. Atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări stabilite.
4. Crearea unei experiențe pozitive pentru clienți prin oferirea de servicii prompte, profesionale și personalizate.
5. Gestionarea plângerilor sau a întrebărilor clienților într-un mod eficient și prietenos.
6. Dobândirea și menținerea unei cunoștințe profunde despre produsele și serviciile oferite în showroom.
7. Actualizarea constantă a cunoștințelor pentru a putea răspunde întrebărilor clienților și pentru a le oferi informații relevante.
8. Colaborarea cu echipa de vânzări și alte departamente pentru a asigura o comunicare eficientă și pentru a îmbunătăți procesele de vânzare.

Cerințe:
1. Abilități excelente de comunicare și negociere.
2. Atitudine orientată către clienți și capacitatea de a construi relații solide.
3. Persoană proactivă și orientată către rezultate.
4. Atitudine pozitivă și entuziasm pentru domeniul de activitate.

Compania oferă:
1. Salariul 9000 – 12000 constituit din partea fixă + % din îndeplinirea targheturilor);
2. Stagierea se achită;
3. Grafic de muncă: Luni – Vineri, 9.00 - 17.00;
4. Colectiv tânăr și prietenos;
5. Contract de muncă şi pachet social complet;
6. Instruire gratuită, traininguri pentru dezvoltarea profesională;
7. Posibilitatea de dezvoltare și creștere pe plan profesional.
Telefon:
+373 691 54 112
Persoana de contact:
Irina
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide