Analitic financiar

Academia Nationala de Sah din Moldova
Oraș: Chișinău
Studii: Școală profesională
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: 10000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Produsul postului:

- Planificarea creșterii bussinesului și rezultatului financiar;
- Analiza cross-funcțională sistemică a activității bussinesului pentru elaborarea activităților de creștere a eficienței operaționale;
- Asigurarea veridicității datelor primare pentru analiza bussinesului în general.

Responsabilități:

- Dezvoltarea și formarea bugetului întreprinderii;
- Colectarea, prelucrarea, consolidarea și analiza datelor pentru pregătirea planurilor și bugetelor complexe pe termen de scurtă durată, medie și lungă;
- Extragerea informațiilor din baze de date;
- Suport la analiza rapoartelor operaționale comerciale (ex: vînzări săptămînale);
- Analiza indicatorilor de produs.

Cerințe:

- Cunoașterea și înțelegerea indicatorilor economici, capacitatea de a-i interpreta;
- Cunoașterea elementelor de bază ale contabilității și principiile construirii situațiilor financiare;
- Abilități de efectuare a analizelor plan-fact;
- Abilitatea de a analiza volume mari de date;
- Experiență de lucru cu Power BI
- Cunoaștere avansată în Excel (cunoașterea formulelor complexe, tabelelor Pivot);
- Cunoașterea Pivot, Access, a formulelor DAX (constituie avantaj);
- Experiență de lucru cu sistemul ERP (constituie avantaj);
- Experiență de muncă 2-3 ani;
- Dorință de dezvoltare și avansare;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel intermediar (constituie avantaj);

Condiții de muncă:

- Loc de muncă într-o organizație stabilă care se dezvoltă rapid;
- Locație: Centrul capitalei;
- Angajare oficială cu pachet social complet;
- Cultură corporativă bazată pe îndeplinirea necondiționată și reciprocă a obligațiilor, atât din partea angajatorului, cât și din partea angajatului.
Persoana de contact:
Максим
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide